jaka pompa ciepła?

Inne tematy niezwiązane z pozostałymi kategoriami. Także ciekawostki, problemy i rady.
Awatar użytkownika
Sławomierz-69
Posty: 0
Rejestracja: 10 wrz 2022, 23:42

jaka pompa ciepła?

Post autor: Sławomierz-69 »

Forumowicze, kto z was ma zamontowaną pompę ciepła? Jestem bardzo ciekawy jak y was wyglądała sytuacja z wyborem tej odpowiedniej. Czytam sobie różne recenzje i jak na razie chyba najbardziej przekonują mnie pompy ciepła viessmann, słyszeliście o nich? Ponoć jakość w stosunku do ceny jest bardzo dobra. Polecacie się zdecydować czy bliżej przyjrzeć innym pompom?
dobryTyp

Re: jaka pompa ciepła?

Post autor: dobryTyp »

Ja próbowałem wybrać pompę ciepła sam i spędziłem kilka tygodni na czytaniu opinii, komentarzy i analiz. Generalnie głowa mała, aby pomieścić wszystkie zebrane informacje. Ostateczne za namową instalatora zdecydowałem się na Mitsubishi. Sprzęt dość drogi, ale wg fachowca przy odpowiednim traktowaniu posłuży nawet 20 lat. Wiadomo, że są tańsze oferty (Haier lub Kaisai), ale akurat dysponowałem nadwyżką budżetu i nie musiałem celować w niższą półkę. Jak chcesz coś więcej poczytać o pompach ciepła to możesz zobaczyć na proheat.pl. Dość fajnie są tam poopisywane zalety i wady poszczególnych technologii. Poczytaj tam też o opiniach na temat poszczególnych producentów. Jak nie chce Ci się czytać, to chociaż obejrzyj filmiki ze skrótowymi informacjami :)
Wiktor 23

Re: jaka pompa ciepła?

Post autor: Wiktor 23 »

Chcę zainstalować pompę ciepła w Oświęcimiu i potrzebuję rekomendacji. Ktoś ma jakieś doświadczenia z firmami oferującymi pompy ciepła https://walusiakroczyny.pl/pompy-ciepla/oswiecim/ w Oświęcimiu? Czekam na wasze opinie!
dosiaaa

Re: jaka pompa ciepła?

Post autor: dosiaaa »

Skoro mowa tutaj o pompach ciepła, to też warto wspomnieć i o fotowoltaice, które wiąże się owym urządzeniem. W tym kierunku możecie zapoznać się z kompleksową ofertą https://duneko.pl/fotowoltaika/ - która według mnie jest mega atrakcyjna.
ODPOWIEDZ