Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym

Inne tematy niezwiązane z pozostałymi kategoriami. Także ciekawostki, problemy i rady.
Awatar użytkownika
Danuta_65
Posty: 0
Rejestracja: 24 maja 2022, 23:21

Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym

Post autor: Danuta_65 »

Czy wentylacja w domu jednorodzinnym to konieczność? Czy są przepisy, które regulują jak powinna być zainstalowana wentylacja mechaniczna? Czy jest tu na forum ktoś kto ma taką wiedze i mógłby się nią podzielić? Będę naprawdę wdzięczna, bo sama mam problem ze znalezieniem takich informacji. To dla mnie bardzo ważne, więc z góry Wam dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Maksymin
Posty: 0
Rejestracja: 21 lut 2022, 0:24

Re: Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym

Post autor: Maksymin »

Cześć, od kilku lat wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym zapewnia przede wszystkim sprawną wymianę powietrza w każdych warunkach atmosferycznych, jak również redukcję strat ciepła. Jeżeli chodzi o przepisy, to według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury – w pomieszczeniach w których jest wentylacja mechaniczna nie można stosować wentylacji grawitacyjnej. Oprócz tego przepisy zezwalają na stworzenie wentylacji mechanicznej w budynku jednorodzinnym bez konieczności posiadania na nią projektu.
Łukasz

Re: Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym

Post autor: Łukasz »

Zdecydowanie mogę Wam polecić sprawdzić stronę https://wentmaster.pl/czyszczenie-wentylacji/ , na której znajdziecie ofertę nowoczesnej i profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem wentylacji oraz klimatyzacji. Ktoś z Was również korzystał z ich oferty?
ODPOWIEDZ