zwrot nadpłaty kredytu

Inne tematy niezwiązane z pozostałymi kategoriami. Także ciekawostki, problemy i rady.
Awatar użytkownika
Stamira_75
Posty: 0
Rejestracja: 01 sty 2023, 13:47

zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: Stamira_75 »

Czytałam ostatnio dużo o czymś takim jak zwrot nadpłaty kredytu. Zastanawiam się jak tego dokonać, wiem już że zwrot nadpłaty kredytu może być dokonany w różny sposób, w zależności od warunków określonych w umowie kredytowej. Zazwyczaj banki wymagają, aby nadpłata została zwrócona w formie przelewu bankowego na konto kredytobiorcy. Ale jak to załatwić formalnie?
omnibus

Re: zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: omnibus »

Łapcie link do tego artykułu - https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finan ... r-na-wiron Zmiana wskaźnika referencyjnego z WIBOR na WIRON to istotna kwestia. Dla potencjalnych kredytobiorców ważne jest, aby śledzić te zmiany i zrozumieć je.
noc

Re: zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: noc »

Istotne informacje na temat rozporządzenia BMR znajdziecie na stronie https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym ... dzenie-bmr dlatego zachęcam was do tego, aby poświęcić chwilę i zajrzeć na tę stronę. Przyznam wam szczerze, że nigdzie indziej nie udało mi się znaleźć tak rzetelnych informacji.
Adamoo

Re: zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: Adamoo »

Czy orientujecie się w temacie zmiany wskaźnika referencyjnego ? Jest to ważna kwestia, gdyż może wpłynąć to na Wasze raty kredytowe, dlatego warto być świadomym tych zmian. Takie same zmiany mają miejsce w Wielkiej Brytanii. Odchodzą oni od LIBOR. Jeśli interesuje Cię ten temat, tutaj https://tydzien.net.pl/2023/08/16/wielk ... o-oznacza/ możesz zaczerpnąć wiedzy i doinformować się.
hiro

Re: zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: hiro »

Moim zdaniem, powinniście także dowiedzieć się, jakie wskaźniki są obecnie preferowane na rynkach międzynarodowych. Tak się składa, że na stronie https://www.bialystokonline.pl/jakie-ws ... 0,4,1.html znajdziecie znacznie więcej informacji na ten temat, niż gdzie indziej. Koniecznie to sprawdźcie.
chorka

Re: zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: chorka »

Uważam, że warto jak najwięcej dowiedzieć się na temat reformy wskaźników referencyjncyh. Mnie osobiście zainteresowal ten artykuł https://radiopoznan.fm/informacje/mater ... rencyjnych dlatego zostawiam wam namiar. Na pewno znajdziecie tutaj wszystkie kluczowe informacje.
Worek

Re: zwrot nadpłaty kredytu

Post autor: Worek »

Warto również zwrócić uwagę na to, że stopy procentowe mogą ulegać zmianom w czasie trwania kredytu, zwłaszcza w przypadku kredytów ze zmienną stopą procentową. Zmiany te mogą być spowodowane czynnikami makroekonomicznymi lub polityką pieniężną banku centralnego. Aby dowiedzieć się więcej na temat dynamiki stóp procentowych, odwiedź https://www.super-nowa.pl/wiadomosci-ca ... tow-,14832 gdyż śledzenie tych zmian może być ważne dla oceny opłacalności kredytu.
ODPOWIEDZ