wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Poszukujesz fachowca do malowania ścian lub montowania podłogi? Zajrzyj tutaj, a być może znajdziesz osobę, która realizuje podobne usługi w Twoim mieście!
Awatar użytkownika
Berenika-92
Posty: 0
Rejestracja: 18 lip 2021, 3:34

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Post autor: Berenika-92 »

Dużo ostatnio można usłyszeć, że rekuperacja pozwala na zminimalizowanie kosztów centralnego ogrzewania. To szczególnie ciekawe, zwłaszcza, że ceny dosłownie wszystkiego poszły bardzo drastycznie do góry, więc jako rodzina poszukujemy wszelkich możliwych oszczędności. Czy waszym zdaniem rekurpeacja to faktycznie tak dobre i sprawdzone rozwiązanie?
sawa

Re: wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Post autor: sawa »

Berenika-92 pisze: 01 lis 2021, 18:28 Dużo ostatnio można usłyszeć, że rekuperacja pozwala na zminimalizowanie kosztów centralnego ogrzewania. To szczególnie ciekawe, zwłaszcza, że ceny dosłownie wszystkiego poszły bardzo drastycznie do góry, więc jako rodzina poszukujemy wszelkich możliwych oszczędności. Czy waszym zdaniem rekurpeacja to faktycznie tak dobre i sprawdzone rozwiązanie?
A no widzisz, człowiek się uczy całe życie. Ja o tym co prawda nie słyszałam, ale mam nadzieję, że z czasem i u siebie to założę. Na razie rozważam zbiornik hydroforowy. Moim zdaniem to kluczowe rozwiązanie, jeśli już pompa jest załozona. Razem tworzą, że tak powiem, całość kompilarną.
owikj

Re: wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Post autor: owikj »

Masz na myśli rekuperację? No my mamy taką wentylację mechaniczną, działa niezawodnie, a ten odzysk ciepła jest faktycznie odczuwalny, bo nie potrzebujemy aż tak dużo palić w piecu, w domu jest cieplej. Wszystkie potrzebne nam produkty do wykonania takiej wentylacji, kupiliśmy w hurtowni Projekt Wentylacja https://projektwentylacja.pl/wentylacja.html w Katowicach. Hurtownia jest konkurencyjna, wyróżniają ją atrakcyjne ceny, szeroka oferta produktowa i profesjonalne doradztwo, jest godna polecenia.
Baryłek

Re: wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Post autor: Baryłek »

Oczywiście, że to oszczędność. W zależności od wybranego rozwiązania, można naprawdę sporo przyoszczędzić. Biorąc pod uwagę ciągle rosnące koszty ogrzewania to nawet kilka procent oszczędności miesięcznie będzie robiło niesamowicie dużą różnicę w ujęciu rocznym.

Nie znam się na rozwiązaniach, ale uważam, że dobrze byłoby żebyś skontaktował się z firmą, która specjalizuje się w systemach wentylacji i klimatyzacji. Mam tutaj na myśli firmę Ventix Sp. z o.o. z Jaworzna. To lokalny lider i bardzo solidny partner biznesowy. Wiem, bo współpracuję z nimi od wielu lat. Sprawdź sobie więcej informacji o nich na ich stronie: https://www.ventix.pl/
ODPOWIEDZ