Ozdobne oczko w ogrodzie

Chcesz założyć własny ogródek, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź porady ogrodnicze użytkowników i zaaranżuj swój ogród marzeń. To proste!
Awatar użytkownika
kasandra_98
Posty: 0
Rejestracja: 24 lis 2021, 17:36

Ozdobne oczko w ogrodzie

Post autor: kasandra_98 »

Hej, macie oczka wodne w waszych ogrodach? Ja właśnie mam, ale chciałabym, żeby było ładnie ozdobione roślinami. Przeglądałam sobie różne rośliny pływające i większość z nich bardzo mi się podoba, ale zupełnie nie wiem na co konkretnie się zdecydować. Nie chcę nic wymagającego, co będzie się ładnie prezentować. Polecilibyście mi konkretną roślinkę?
ozdobne oczko wodne

Re: Ozdobne oczko w ogrodzie

Post autor: ozdobne oczko wodne »

Na szczególną uwagę zasługują oczka wodne wykonane z blachy corten. Wyjątkowy rustykalny materiał, który kolorystyczne współgra z otaczającą zielenią w ogrodzie. Jest przy tym wytrzymały i z powodzeniem znosi bezpośredni kontakt z wodą , ponieważ nigdy nie zardzewieje. Pierwiastki chemiczne stopu corten tworzą powierzchniową warstwę ochronną tz. patenę która nie przenika w głąb materiału i chroni przed korozją. Oczko wodne może być uzbrojone w pompę, która poprzez system odpowiednich wężyków tworzy obieg zamknięty. Po prostu woda wyrzucana przez dyszę wraca do zbiornika i cykl się powtarza. Rozróżniamy wiele oczek wodnych, również zbudowanych w formie kaskady, gdzie woda spada z kilku poziomów tworząc pewnego rodzaju wodospad. W oczku wodnym możemy również umieścić rośliny, a nawet i ryby ozdobne. Systemy wodne w każdej konfiguracji, również fontanny tworzą w ogrodzie punkt centralny. Przyciągają ptactwo i zwierzęta. Potrafią również i ludziom umilić środowisko tworząc nadzwyczajny kącik wypoczynku i relaksu. Nieco inną funkcję pełnią fontanny ogrodowe minimalistyczne często uzbrojone w dyszę z podświetleniem LED, która szczególnie nocą podnosi atrakcyjność systemu wodnego. Zbudowana z blachy corten możliwa jest do instalacji na powierzchni na płytkach i nie wymaga wykopu i całego uciążliwego w wykonawstwie systemu. Prezentowane rozwiązania zaskoczą nas i naszych gości, a grill w otoczeniu oczka wodnego lub fontanny to czysta przyjemność. Zapraszamy do relaksu i wypoczynku na świerzym powietrzy w zgodzie z naturą w czystym ekologogicznym środowisku.
ODPOWIEDZ