zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Chcesz założyć własny ogródek, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź porady ogrodnicze użytkowników i zaaranżuj swój ogród marzeń. To proste!
Arwenn

zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Post autor: Arwenn »

O tak, ogród to jest to, powiem wam, że odkąd zamieszkaliśmy na wsi to ogród jest moją największą przyjemnością, moim nowym hobby :) Co do projektowania ogrodów to pomogę wam też odnośnie wyboru firmy, my korzystaliśmy z usług firmy ogrodniczej działającej w Warszawie i okolicy - Asztar https://www.asztar.pl/uslugi-ogrodnicze ... ie-ogrodow Zaprojektowali nam ogród, założyli go i zajmują się dwa razy w roku jego pielęgnacją - wiosną i jesienią pomagają nam w ogarnianiu ogrodu, bo to spory teren i jest co robić a oni robią to solidnie i fachowo. Ja już coraz więcej wiem, także może kiedyś poradzimy sobie bez pomocy, na razie cieszę się, że ją mamy.

depenalizacja marihuany 2013
Gosia

Re: zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Post autor: Gosia »

Przydać wam się może też namiar, który ja wam podrzucę. Jeśli chodzi o zaopatrzenie w nasiona, cebule, podłoża, nawozy, środki ochrony roślin, preparaty na szkodniki, a także opryskiwacze, siatki przeciw ptakom i narzędzia ogrodnicze to ja zwykle zaglądam do hurtowni ogrodniczej działającej przez internet https://hurtowniaogrodnicza-esklep.com/O-nas Wybór mają fajny, realizacja zamówień idzie im sprawnie a ceny mają konkurencyjne, także podobają mi się, sądzę że i wy będziecie z zakupów u nich zadowoleni.

kp psp brzesko
Awatar użytkownika
kazimiera
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwie 2022, 19:35

Re: zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Post autor: kazimiera »

To będzie nasz pierwszy sezon w ogrodzie i nie ukrywam, że do etapu końcowego jeszcze naprawdę sporo czasu i przede wszystkim pracy przed nami, ale wiadomo, że kącik wypoczynkowy warto przygotować w pierwszej kolejności, żeby było gdzie wypić kawkę:) Kupiliśmy sobie meble wiklinowe z https://wiklinowe-cuda.pl bo o takich właśnie marzyłam, będzie przepięknie :)
kuczkon

Re: zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Post autor: kuczkon »

Zakładając i dbając o ogród trzeba zapewnić sobie odpowiednie środki grzybobójcze bo to ważne w pielęgnacji roślin żeby uchronić je przed chorobami. Korzystacie z takich regularnie czy nie>
kreacjakreatywna

Re: zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Post autor: kreacjakreatywna »

Naprawdę mam czasem dość problemów i jeśli miałabym coś zasugerować osobom, które mają problemy, to powiem Wam - zerknijcie sobie na wędzenie na zimno . Moim zdaniem takie jedzenie to coś naprawdę sensownego. I wartościowego dla każdego z nas.
kami9392

Re: zakładanie i pielęgnacja ogrodu

Post autor: kami9392 »

To ja w takim razie podpowiem Wam, że warto obserwować również proces powstawania grzybów, jeśli interesujecie się w jakiś sposób przyrodą. Grzyby to bardzo ciekawy temat, o którym można się całkiem sporo dowiedzieć. Słyszeliście już o mykologii? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie musicie nadrobić, a gatunkiem grzyba, który jest interesujący jest golden teacher .
ODPOWIEDZ